Date | Teams/Event | Time | Score | Links |
---|---|---|---|---|
November | ||||
Wed. 1 |
|
Final | L, 69-61 | |
Sat. 4 |
|
Final | L, 98-70 | |
Tue. 7 |
|
Final | W, 65-59 | |
Thu. 9 |
|
Final | L, 77-74 | |
|
Final | W, 86-75 | ||
Tue. 14 |
|
Final | L, 55-47 | |
|
Final | L, 84-55 | ||
Fri. 17 |
|
Final | W, 67-39 | |
|
Final | L, 84-67 | ||
Sat. 18 |
|
Final - OT | W, 68-64 | |
|
Final | L, 80-71 | ||
Oakton Classic | ||||
Mon. 20 |
|
Final | W, 89-86 | |
Tue. 21 |
|
Final | L, 84-53 | |
Tue. 28 |
|
Final | W, 56-52 | |
|
Final | L, 74-56 | ||
December | ||||
Sat. 2 |
|
Final | L, 77-73 | |
Mon. 4 |
|
Final | L, 65-59 | |
Thu. 7 |
|
Final | W, 74-31 | |
|
Final | W, 91-65 | ||
Sat. 9 |
|
Final | L, 70-42 | |
|
Final | W, 68-63 | ||
Tue. 12 |
|
Final | W, 66-38 | |
|
Final | W, 83-65 | ||
Sun. 17 |
|
Final | W, 74-71 | |
Tue. 19 |
|
Final | W, 69-36 | |
|
Final | W, 74-62 | ||
January | ||||
Thu. 4 |
|
Final | W, 84-81 | |
Tue. 9 |
|
Final | L, 69-52 | |
|
Final | W, 63-48 | ||
Tue. 16 |
|
Final | W, 51-47 | |
|
Final | L, 73-64 | ||
Thu. 18 |
|
Final | W, 72-60 | |
|
Final | W, 70-60 | ||
Sat. 20 |
|
Final | L, 81-52 | |
Mount Mary University | ||||
|
Final | W, 65-54 | ||
Mount Mary University | ||||
Tue. 23 |
|
Final | W, 65-48 | |
|
Final | L, 70-67 | ||
Thu. 25 |
|
Final | W, 90-80 | |
|
Final | L, 66-56 | ||
Sat. 27 |
|
Final | L, 66-56 | |
|
Final | W, 65-55 | ||
Tue. 30 |
|
Final | W, 89-32 | |
|
Final | W, 65-62 | ||
February | ||||
Thu. 1 |
|
Final | W, 56-54 | |
|
Final | W, 79-66 | ||
Sun. 4 |
|
Final - OT | W, 76-70 |
|
Tue. 6 |
|
Final | W, 79-55 | |
|
Final | W, 66-64 | ||
Sat. 10 |
|
Final | L, 87-63 | |
Tue. 13 |
|
Final | W, 72-65 | |
|
Final | L, 65-61 | ||
Thu. 15 |
|
Final | W, 76-58 | |
|
Final | W, 79-71 | ||
Sat. 17 |
|
Final | L, 8-0 | |
Winter Dome Tournament | ||||
|
Final | L, 66-57 | ||
|
Final | L, 8-1 | ||
|
Final | L, 54-48 | ||
Tue. 20 |
|
Final | W, 86-78 | |
|
Final | W, 70-60 | ||
Thu. 22 |
|
Final | W, 63-51 | |
|
Final | W, 67-65 | ||
Tue. 27 |
|
Final | L, 71-61 | |
Region IV quarterfinals | ||||
March | ||||
Thu. 1 |
|
Final | W, 89-46 | |
Sun. 4 |
|
Final | L, 59-51 | |
Region IV Semi-Finals | ||||
Fri. 9 |
|
Final | L, 8-0 | |
|
Final | W, 6-4 | ||
Field #3 | ||||
|
Final - 5 innings | L, 9-1 | ||
Sat. 10 |
|
Final - 5 innings | L, 9-1 | |
|
Final - 7 innings | W, 4-2 | ||
Southeastern University | ||||
|
Final | L, 10-7 | ||
|
Final - 7 innings | L, 5-0 | ||
Southeastern University | ||||
Sun. 11 |
|
Final | W, 10-5 | |
Chain Lakes Stadium | ||||
Mon. 12 |
|
Final | L, 19-12 | |
|
Final - 7 innings | W, 16-4 | ||
|
Final - 9 innings | L, 12-10 | ||
Tue. 13 |
|
Final - 9 innings | L, 6-4 | |
|
Final | L, 14-8 | ||
Wed. 14 |
|
Final - 7 innings | W, 8-2 | |
|
Final | W, 4-3 | ||
|
Final - 7 innings | W, 16-1 | ||
|
Final - 5 innings | W, 8-0 | ||
Thu. 15 |
|
Final - 7 innings | W, 16-6 | |
Lake Myrtle #6 | ||||
Fri. 16 |
|
Final - 7 innings | W, 8-0 | |
Chain Lakes #4 | ||||
|
Final - 7 innings | W, 7-3 | ||
Chain Lakes #4 | ||||
Sat. 17 |
|
Final - 10 innings | L, 11-9 | |
RussMatt Invitational (9 innings) | ||||
Tue. 20 |
|
Final | L, 3-0 | |
|
Final - 5 innings | L, 10-2 | ||
Wed. 21 |
|
Final - 7 innings | L, 12-2 | |
|
Final - 7 innings | W, 2-1 | ||
Thu. 22 |
|
Final | W, 3-2 | |
|
Final - 5 innings | L, 9-1 | ||
Fri. 23 |
|
Final - 8 innings | L, 14-9 | |
|
Final | W, 14-2 | ||
|
Final | L, 16-11 | ||
Sun. 25 |
|
Final - 7 innings | L, 3-1 | |
|
Final - 7 innings | W, 9-2 | ||
Mon. 26 |
|
Final - 5 innings | W, 11-1 | |
|
Final - 7 innings | W, 3-2 | ||
(Postponed from 3/24) | ||||
Tue. 27 |
|
TBA |
|
|
|
3:00 PM |
|
||
Wed. 28 |
|
Final | L, 4-3 | |
Thu. 29 |
|
Final | L, 9-0 |
|
|
Final | W, 7-0 |
|
|
Forfeit | ||||
|
Final | W, 7-0 |
|
|
Forfeit | ||||
Fri. 30 |
|
Final | L, 8-0 | |
April | ||||
Mon. 2 |
|
Final - 7 innings | L, 7-3 | |
|
Final | W, 11-5 | ||
|
Final | W, 16-13 | ||
|
Final - 7 innings | L, 9-1 | ||
Tue. 3 |
|
Final | L, 5-4 |
|
Thu. 5 |
|
Final | L, 8-1 |
|
Sun. 8 |
|
Postponed |
|
|
|
Final | L, 4-2 | ||
|
Final - 7 innings | W, 9-3 | ||
|
Final - 5 innings | L, 15-4 | ||
|
Final - 7 innings | W, 6-0 | ||
Tue. 10 |
|
Final | W, 5-2 | |
|
Final | W, 7-2 | ||
|
Final | W, 7-2 | ||
|
Final | L, 7-6 | ||
Wed. 11 |
|
Final - 5 innings | L, 10-0 | |
|
Final - 7 innings | W, 4-1 | ||
Thu. 12 |
|
Final | W, 5-4 |
|
|
Final - 6 innings | W, 14-0 | ||
|
Final | L, 8-2 | ||
|
Final - 6 innings | W, 8-0 | ||
Fri. 13 |
|
Final - 9 innings | L, 13-6 | |
Sat. 14 |
|
Final | W, 6-3 | |
Mon. 16 |
|
Postponed | ||
Tue. 17 |
|
Final | W, 5-4 | |
Thu. 19 |
|
Final | L, 11-6 | |
Sugar Grove, IL | ||||
|
Final | L, 5-4 |
|
|
|
Final | L, 7-5 | ||
|
Final - 5 innings | W, 10-2 | ||
Sugar Grove, IL | ||||
Fri. 20 |
|
Final - 5 innings | L, 11-0 | |
|
Final - 5 innings | L, 12-0 | ||
|
Final | L, 15-5 | ||
Sat. 21 |
|
Final | W, 7-2 |
|
|
Final - 7 innings | L, 8-2 | ||
|
Final - 8 innings | W, 5-4 | ||
|
Final - 7 innings | L, 10-3 | ||
|
Final - 7 innings | W, 10-3 | ||
Sun. 22 |
|
Final | W, 6-4 | |
|
Final - 7 innings | L, 5-4 | ||
|
Final | L, 8-7 | ||
|
Final | L, 3-2 | ||
Mon. 23 |
|
Final | L, 9-5 | |
|
Final | W, 28-3 | ||
|
Final | L, 5-4 |
|
|
|
Final | L, 5-1 | ||
Tue. 24 |
|
Final | L, 4-3 | |
Wed. 25 |
|
Final | W, 12-5 | |
|
Final | W, 12-9 | ||
Thu. 26 |
|
Final - 7 innings | W, 7-3 | |
|
Final | L, 3-0 | ||
|
Final - 7 innings | W, 13-8 | ||
|
Final | L, 6-5 | ||
Fri. 27 |
|
Final - 7 innings | L, 26-0 | |
|
Cancelled |
|
||
|
Cancelled |
|
||
Sat. 28 |
|
Final - 8 innings | L, 4-2 | |
|
Final - 7 innings | L, 10-8 | ||
|
Final - 5 innings | L, 14-4 | ||
|
Final - 5 innings | W, 19-11 | ||
Sun. 29 |
|
Final - 7 innings | W, 6-5 | |
|
Final - 7 innings | W, 3-2 | ||
Mon. 30 |
|
Final - 7 innings | W, 9-7 | |
|
Final - 7 innings | W, 9-4 | ||
May | ||||
Wed. 2 |
|
Final - 5 innings | L, 10-2 | |
Region IV Division II Tournament 1st Round (Best 2 out of 3) | ||||
|
Final - 5 innings | L, 14-6 | ||
Region IV Division II Tournament 1st Round (Game 2) | ||||
Sat. 5 |
|
Final | L, 9-1 | |
Region IV Division III Tournament 1st Round (Best 2 out of 3) | ||||
|
Final | W, 12-6 | ||
Region IV Division III Tournament 1st Round (Game 2) | ||||
Sun. 6 |
|
Final | L, 12-2 | |
Region IV Division III Tournament 1st Round (Game 3 - if necessary) | ||||
August | ||||
Sat. 18 |
|
Final | W, 6-2 |
|
Wed. 22 |
|
Final | T, 2-2 | |
Wed. 29 |
|
Final | W, 7-2 | |
Thu. 30 |
|
Final | W, 4-0 | |
September | ||||
Thu. 6 |
|
Final - OT | W, 1-0 | |
Sun. 9 |
|
Final | L, 4-2 | |
Scrimmage | ||||
Tue. 11 |
|
Final - OT | W, 3-2 | |
Thu. 13 |
|
Final | W, 2-1 | |
Sat. 15 |
|
Final | W, 5-0 | |
Tue. 18 |
|
Final | W, 2-0 | |
Wed. 19 |
|
Final | L, 2-0 | |
Sat. 22 |
|
Final | W, 1-0 | |
Tue. 25 |
|
Final | L, 2-1 | |
Wed. 26 |
|
Final | W, 12-0 | |
Sat. 29 |
|
Final | L, 3-1 | |
October | ||||
Tue. 2 |
|
Final | W, 1-0 | |
Tue. 9 |
|
Final - 2OT | W, 4-3 | |
Sat. 13 |
|
Cancelled |
|
|
Mon. 15 |
|
Final | W, 2-0 | |
Wed. 17 |
|
Final | W, 2-1 | |
Sat. 20 |
|
Final - OT | L, 4-3 | |
Region IV Tournament (Quarterfinals) | ||||
August | ||||
Thu. 22 |
|
Final | W, 5-0 | |
Sugar Grove, IL | ||||
Thu. 29 |
|
Final | W, 6-0 | |
Sugar Grove, IL. | ||||
Sat. 31 |
|
Final | L, 2-0 | |
Marshalltown, IA. | ||||
September | ||||
Thu. 5 |
|
Final | W, 11-0 | |
Sugar Grove, IL. | ||||
Sat. 7 |
|
Final | W, 3-2 | |
Galesburg, IL.(Knox County YMCA) | ||||
Tue. 10 |
|
Final | L, 1-0 | |
Chicago Heights, IL. | ||||
Sat. 14 |
|
Final | W, 2-0 | |
Sugar Grove, IL. | ||||
Tue. 17 |
|
Final - OT | W, 4-3 | |
Cicero, IL. (Carbajal Field - South Cicero Sports Complex) | ||||
Thu. 19 |
|
Final | L, 4-3 |
|
Naperville, IL. (Exhibition) | ||||
Sat. 21 |
|
Final | L, 2-0 | |
at Montrose Soccer Field | ||||
Tue. 24 |
|
Final | W, 5-0 | |
Sugar Grove, IL. | ||||
Thu. 26 |
|
Final | W, 5-2 | |
Chicago, IL. | ||||
October | ||||
Tue. 1 |
|
Final | L, 4-0 | |
Sugar Grove, IL. | ||||
Sat. 5 |
|
Final | W, 10-0 | |
Sugar Grove, IL. | ||||
Tue. 8 |
|
Final | W, 3-0 | |
Malta, IL. | ||||
Thu. 10 |
|
Final - 2OT | T, 0-0 | |
Des Plaines, IL. | ||||
Tue. 15 |
|
Final | W, 6-0 | |
Thu. 17 |
|
Final | W, 15-0 | |
Chicago, IL. (Marquette Park) | ||||
Sat. 19 |
|
Final | W, 2-1 | |
Sat. 26 |
|
Final | L, 2-1 | |
Region IV Quarterfinal | ||||
March | ||||
Tue. 30 |
|
Final | W, 4-2 | |
Sugar Grove, IL ---(Scrimmage)--- | ||||
April | ||||
Fri. 2 |
|
Final | W, 1-0 | |
Sugar Grove, IL | ||||
Tue. 13 |
|
Postponed |
|
|
Elgin, IL | ||||
Thu. 22 |
|
Final | W, 4-2 | |
Crystal Lake, IL | ||||
Tue. 27 |
|
Final | L, 3-2 | |
Sugar Grove, IL | ||||
May | ||||
Sat. 1 |
|
Final | W, 5-2 | |
Palos Hills, IL | ||||
Tue. 4 |
|
Final | L, 2-1 | |
Sugar Grove, IL | ||||
Sat. 8 |
|
Final | W, 2-0 | |
Grayslake, IL | ||||
Tue. 11 |
|
Final | W, 5-2 | |
Elgin, IL | ||||
Sat. 15 |
|
Final | L, 3-2 | |
River Grove, IL (Region IV Div. III Tournament) | ||||
Tue. 18 |
|
2:00 PM |
|
|
@ higher seed | ||||
Sat. 22 |
|
12:00 PM |
|
|
@ higher seed | ||||
August | ||||
Fri. 13 |
|
Final | L, 3-1 |
|
Rockford, IL ---SCRIMMAGE--- | ||||
Tue. 17 |
|
Final | L, 1-0 |
|
Sugar Grove, IL ---SCRIMMAGE--- | ||||
Sat. 21 |
|
Final | W, 3-2 |
|
East Chicago, IN. ---SCRIMMAGE--- | ||||
Tue. 24 |
|
Cancelled | W, 5-1 | |
Moline, IL (Alleman Athletic Complex) | ||||
Fri. 27 |
|
Final | W, 2-0 | |
Sugar Grove, IL | ||||
Sat. 28 |
|
Final | L, 7-1 | |
Burlington, IA. | ||||
Tue. 31 |
|
Final | L, 2-1 | |
Sugar Grove, IL | ||||
September | ||||
Thu. 9 |
|
Final | W, 3-0 | |
Des Plaines, IL | ||||
Sat. 11 |
|
Final | L, 5-1 | |
River Grove, IL | ||||
Tue. 14 |
|
Final | W, 5-0 | |
Sugar Grove, IL | ||||
Thu. 16 |
|
Final | L, 3-2 | |
Palatine, IL. | ||||
Sat. 18 |
|
Final | W, 3-0 | |
Galesburg, IL. | ||||
Tue. 21 |
|
Final - OT | T, 3-3 | |
Sugar Grove, IL | ||||
Sat. 25 |
|
Final | L, 3-2 | |
Sugar Grove, IL | ||||
Tue. 28 |
|
Final | L, 1-0 | |
Chicago Heights, IL | ||||
Thu. 30 |
|
Final | W, 7-0 | |
Sugar Grove, IL | ||||
October | ||||
Sat. 2 |
|
Final | W, 8-1 | |
Malta, IL | ||||
Tue. 5 |
|
Final | L, 1-0 | |
Cicero, IL | ||||
Tue. 12 |
|
Final | W, 4-1 | |
Sugar Grove, IL | ||||
Sat. 23 |
|
Final | L, 5-2 | |
Sugar Grove, IL | ||||
Tue. 26 |
|
Final | W, 5-4 | |
Sugar Grove, IL | ||||
August | ||||
Sat. 13 |
|
2:00 PM |
|
|
Normal, IL (SCRIMMAGE) | ||||
Tue. 16 |
|
5:00 PM |
|
|
Sugar Grove, IL (SCRIMMAGE) | ||||
Sat. 27 |
|
Final | W, 4-3 | |
Sugar Grove, IL | ||||
September | ||||
Thu. 1 |
|
Final | W, 3-1 | |
Grayslake, IL | ||||
Sat. 3 |
|
Final | W, 3-1 | |
Sugar Grove, IL | ||||
Thu. 8 |
|
Final | W, 2-0 | |
Palos Hills, IL | ||||
Tue. 13 |
|
Final | W, 3-2 | |
Sugar Grove, IL | ||||
Thu. 15 |
|
Final | W, 4-0 | |
Kennedy-King College Soccer Field, Chicago, IL | ||||
Sat. 17 |
|
Final | W, 6-4 | |
Sugar Grove, IL | ||||
Thu. 22 |
|
Final | W, 1-0 | |
Sugar Grove, IL | ||||
Tue. 27 |
|
Final | W, 3-1 | |
Crystal Lake, IL | ||||
Fri. 30 |
|
Final - OT | L, 1-0 | |
Sugar Grove, IL | ||||
October | ||||
Tue. 4 |
|
Final | L, 2-1 | |
Sugar Grove, IL | ||||
Thu. 6 |
|
Final | W, 2-0 | |
Elgin, IL | ||||
Sat. 8 |
|
Final | W, 5-2 | |
Sugar Grove, IL | ||||
Tue. 11 |
|
Final | L, 4-1 | |
Sugar Grove, IL | ||||
Thu. 13 |
|
Final | W, 7-2 | |
Sat. 15 |
|
Final - 2OT | T, 0-0 | |
Rockford, IL | ||||
Thu. 20 |
|
Final | W, 4-0 | |
Loves Park, IL (Sportscore Two) | ||||
Sat. 22 |
|
Final - OT | W, 2-1 | |
Sugar Grove, IL | ||||
Tue. 25 |
|
Final | T, 0-0 | |
Naperville, IL | ||||
Sun. 30 |
|
Final | L, 2-0 | |
River Grove, IL (Region 4 Quarterfinals) | ||||
August | ||||
Sat. 12 |
|
Final | T, 0-0 |
|
Madison, WI (PRE-SEASON SCRIMMAGE) | ||||
Wed. 16 |
|
Final | T, 1-1 | |
Crown Point, IN (PRE-SEASON SCRIMMAGE) | ||||
Sat. 19 |
|
Final | L, 7-0 | |
Chicago, IL (Univ. of Chicago's Jackman Field) | ||||
Wed. 23 |
|
Cancelled |
|
|
Sugar Grove, IL | ||||
Fri. 25 |
|
Final | L, 2-0 | |
Elgin, IL | ||||
Thu. 31 |
|
Final | W, 4-2 | |
Sugar Grove, IL | ||||
September | ||||
Sat. 2 |
|
Final | L, 3-1 | |
Sugar Grove, IL | ||||
Thu. 7 |
|
Final | W, 5-1 | |
Des Plaines, IL | ||||
Fri. 8 |
|
Final | W, 3-0 | |
Sugar Grove, IL | ||||
Tue. 12 |
|
Final | W, 3-1 | |
Thu. 14 |
|
Final | L, 1-0 | |
Sugar Grove, IL | ||||
Sun. 17 |
|
Final | L, 3-2 | |
Oglesby, IL | ||||
Tue. 19 |
|
Final | W, 7-2 | |
Sugar Grove, IL | ||||
Sat. 23 |
|
Final | W, 4-1 | |
Galesburg, IL (Knox County YMCA) | ||||
Tue. 26 |
|
Final | L, 2-1 | |
Chicago Heights, IL | ||||
Thu. 28 |
|
Final | L, 2-0 | |
Sugar Grove, IL (Reserves Game) | ||||
October | ||||
Tue. 3 |
|
Final | L, 4-1 | |
Cicero, IL | ||||
Fri. 6 |
|
Final | L, 2-1 | |
Malta, IL | ||||
Tue. 10 |
|
Final | W, 2-0 | |
Sugar Grove, IL | ||||
Thu. 19 |
|
Final | L, 3-0 | |
Sat. 21 |
|
Final | T, 0-0 | |
Rescheduled from 10/15 | ||||
Wed. 25 |
|
Final - PK Away | T, 2-2 | |
Waubonsee advances 4-2 on PK's | ||||
Sat. 28 |
|
Final | L, 3-1 | |
Marian Catholic High School, Chicago Heights, IL (Region 4 Quarterfinals) | ||||
April | ||||
Sun. 14 |
|
3:00 PM |
|
# Exhibition
* Conference
^ Division
% Post season
Bold team: Home event